Najczęściej zadawane pytania

 

 
1. Jaki olej użyć do agregatów?

Zalecamy używać oleju 15W40, ewentualnie 10W40.

2. Nie mogę znaleźć kluczyków do wersji agregatu z rozruchem elektrycznym. Gdzie mogą się znajdować?

Kluczyki znajdują się we wlewie paliwa na siateczce filtrującej.

3.  Jak dobrać moc agregatu do moich potrzeb?

W tym celu zalecamy zapoznać się z naszym wpisem na blogu - https://kruzer.pl/pl/n/Jak-dobrac-moc-agregatu-pradotworczego-do-potrzeb/2

4. Pierwsze uruchomienie agregatu - jak najlepiej to zrobić?

Gdy zapoznamy się już z instrukcją obsługi agregatu i zaopatrzymy w niezbędne płyny eksploatacyjne, przychodzi pora na uruchomienie urządzenia. Przed rozpoczęciem korzystania z niego warto jednak zadbać o wstępną konserwację – należy dokładnie oczyścić sprzęt z ewentualnych zabrudzeń. Ponadto dobrym pomysłem będzie uruchomienie agregatu na około 5 godziny bez podłączania do niego urządzeń lub na małym obciążeniu, aby przygotować silnik do pracy pod obciążeniem. Po upływie tego czasu wymieniamy stary olej na nowy, a agregat jest gotowy do działania.

5. Co zrobić z paliwem w zbiorniku w przypadku, gdy agregat będzie nieużywany przez dłuższy okres czasu?

Nie trzeba spuszczać, ani wypalać paliwa ze zbiornika. Natomiast bardzo istotną rzeczą jest zakręcenie kranika dopływu paliwa.
Dodatkowo zalecamy po zakręceniu kranika, wypalenie paliwa z gaźnika. Dzięki temu uchronimy się przed wytrącaniem się substancji z paliwa, które mogłyby zanieczyścić gaźnik. W przypadku gdy tego nie zrobimy, a gaźnik zostanie zanieczyszczony agregat będzie pracował nierówno, gasł lub w ogóle nie odpalał.
W takim wypadku konieczne jest oddanie gaźnika do odpowiedniego serwisu w celu jego wyczyszczenia.

6. Jaki agregat kupić jako awaryjne zasilanie domu 1-fazowy, czy 3-fazowy?

W przypadku, gdy mamy w domu urządzenia 3-fazowe, które koniecznie chcemy zasilić agregat 3-fazowy wydaje się oczywistym wyborem.
Natomiast w przypadku, gdy takich urządzeń nie posiadamy zdecydowanie zalecamy agregaty 1-fazowe.
Mimo, iż agregat 3-fazowy posiada gniazdo 230V, daje on na tym gnieździe tylko 1/3 mocy całego agregatu. Dla przykładu, gdy posiadamy agregat o mocy 6kW, daje on na jednej fazie tylko 2 kW. 

To samo tyczy się, gdy podpinamy taki agregat pod sieć domową - uzyskamy na każdej fazie po 2kW do wykorzystania.
Kolejnym minusem takiego rozwiązania jest potrzeba zachowania równomiernego obciążenia - oznacza to, że nie różnica mocy dawanej przez agregat na poszczególnych fazach nie może być większa niż 40%. Dla przykładu nie możemy obciążyć 1-fazy na 2kW, w momencie kiedy na innej nie będzie w ogóle obciążenia. W tej sytuacji zasilane urządzenia i agregat mogą ulec uszkodzeniu.
Jeśli chcą się Państwo wpiąć pod takie gniazdo sieci domowej, zalecamy jego "zmostkowanie" - taką usługę w niedużych pieniądzach wykona elektryk.
Dzięki temu zabiegowi, można podpiąć się agregatem jednofazowym i mieć do wykorzystania całą jego moc na cały budynek, bez koniczności jej dzielenia.

7. Czy mogę bezpiecznie podłączać agregat pod elektronikę domową, taką jak telewizor, komputer czy drukarka?

Tak, nasze agregaty posiadają wysokiej klasy stabilizacje napięcia, co niweluje ryzyko uszkodzenia elektroniki.

8. Jak zamontować kółka i uchwyty do agregatu?

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

9. Jak podłączyć akumulator pod agregat z elektrycznym rozruchem?

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

 
 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl