Rodzaje pomp wodnych i ich zastosowanie

Pompa do wody to niezbędne urządzenie niemal w każdym domu jednorodzinnym. Niezależnie od rodzaju, pompa ma za zadanie przepompować wodę z miejsca, w którym występuje, do tego, które potrzebujemy zasilić – sanitariaty w domu, systemy nawadniające w ogrodzie i wiele innych. Wybór urządzenia należy dostosować do rzeczywistych potrzeb użytkowników oraz możliwości instalacji hydraulicznej, warunków pracy urządzenia czy rodzaju pompowanej cieczy. Podstawowy podział ze względu na sposób zasilania to nie jedyne różnice wśród modeli dostępnych na rynku.

Pompy zanurzeniowe i ogrodowe powierzchniowe 

To jedne z bardziej popularnych pomp, które wybieramy do użytku domowego. Ich zadaniem jest opróżnienie zbiornika, dlatego korzysta się z nich do usuwania skutków zalań, opróżniania basenów czy dużych pojemników na deszczówkę. Pompy ogrodowe doskonale sprawdzają się do pracy przy płytkich studniach czy zbiornikach wody deszczowej. Można je również wykorzystać do pozyskiwania wody ze stawów lub rzek.

Pompa głębinowa – do głębokich studni

Ten rodzaj pompy używany jest do pobierania wody ze studni głębinowych – umożliwia tłoczenie cieczy z głębokości większej niż 8 metrów. W przeciwieństwie do modeli powierzchniowych są montowane na stałe, wraz z niezbędnym okablowaniem doprowadzającym zasilanie do urządzenia.

Woda brudna – jaka pompa sprawdzi się najlepiej?

W przypadku konieczności przepompowania szamba lub innych ścieków niezbędny będzie specjalny rodzaj pompy zanurzeniowej, która pozwoli przetransportować nieczystości do przydomowej instalacji. Tym samym pompy tego typu muszą być wykonane z materiałów odpornych na działanie środków chemicznych i powodujących korozję. Zazwyczaj przystosowane są do pracy okresowej, choć można znaleźć modele mogące pracować cały czas.

Wybierając pompę do użytku domowego należy zwrócić uwagę na takie parametry jak pobór energii czy wydajność, jednak równie istotna jest też opinia o producencie – pompa do wody to inwestycja na lata, dlatego początkowa oszczędność może nie być opłacalna w dłuższej perspektywie. W naszej ofercie znajdziesz motopompy do wody, które sprawdzą się w użytku domowym oraz jako wyposażenie służb ratunkowych

Na co zwrócić uwagę przy wyborze motopompy?

Motopompy spalinowe do wody, zwane inaczej pompami wirowymi, to niezwykle praktyczne urządzenia, składające się z pompy i jednostki napędowej napędzającej silnik spalinowy. Motopompy występują w wielu wersjach różniących się mocą, wydajnością czy przeznaczeniem. Wykorzystywane są głównie do nawadniania stawów, basenów i łowisk lub wypompowywania wody z różnego rodzaju zbiorników, zalanych gospodarstw, piwnic czy wykopów. Motopompy to również urządzenia stosowane przez strażaków i inne służby ratownicze.

Po czym poznać niezawodną, wygodną w obsłudze i konserwacji motopompę do wody?

Motopompa przede wszystkim powinna być bezawaryjna i wydajna. Przy wyborze odpowiedniego urządzenia dopasowanego do indywidualnych potrzeb warto zwrócić uwagę na jej parametry, w szczególności wytrzymałość, jakość zastosowanego silnika, poziom hałasu pracy, obecność stopek amortyzujących, stalowych turbin i zabezpieczeń przed cofaniem się wody czy zużycie paliwa. Najlepsze motopompy to te o wydajności na poziomie od 1000 litrów – tak zaprojektowana maszyna pozwala na szybkie wypompowanie wody nawet z bardzo dużych obszarów

Decydując się na zakup motopompy do wody, warto wybrać urządzenie pochodzące od sprawdzonych producentów. Tylko wtedy mamy gwarancję, że do jej produkcji zastosowano najwyższej jakości materiały, a sam sprzęt spełnia wszelkie normy dla urządzeń pożarniczych.

Kruzer: profesjonalne motopompy w przystępnej cenie

W Kruzer oferujemy wyłącznie najlepsze motopompy do wody w kilku wariantach. Proponujemy zarówno motopompy do czystej, jak i brudnej wody (szlamowe) – w zależności od ich przeznaczenia. Wszystkie dostępne u nas modele to wysokowydajne motopompy stworzone na bazie profesjonalnych materiałów z wykorzystaniem najnowszych technologii. Sprawdź naszą ofertę i złóż zamówienie – wybraną motopompę ekspresowo dostarczymy pod wskazany przez Ciebie adres.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl